Новий прем’єр-міністр Молдови Іон Кіку заявив, що у співпраці його країни з Міжнародним валютним фондом може виникнути «пауза».

Як повідомляє Reuters, про це Кіку сказав в інтерв’ю молдовському телеканалу N4.

«Ми розглядаємо будь-яку співпрацю з нашими зовнішніми партнерами крізь призму національних інтересів Молдови. Ми дотримуємося зобов’язання інвестувати значні кошти в соціальну сферу», — сказав молдовський прем’єр.

Він додав, що якщо МВФ «виявить гнучкість», Кишинів продовжить з ним співпрацювати.

«Якщо такої гнучкості не буде, тоді ми не виключаємо можливості паузи у нашій співпраці», — зауважив Кіку.

Як зазначає видання, Молдова вже отримала 157 зі 182 мільйонів доларів у межах трирічної програми МВФ, розрахованої до 2020 року. Водночас, як заявив Кіку у понеділок, 25 листопада, Молдова веде з Росією переговори про отримання займу в 500 мільйонів доларів. Напередодні він зустрічався в Москві з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

13 листопада проросійські соціалісти одноосібно сформували новий уряд, який очолив колишній міністр фінансів Іон Кіку. За таке рішення проголосували Партія соціалістів Молдови президента Ігоря Додона і Демократична партія, якою раніше керував олігарх Влад Плахотнюк. Він втратив свої повноваження влітку 2019 року.

Попередній прем’єр-міністерці від проєвропейського блоку ACUM Маї Санду 12 листопада було оголошено вотум недовіри.

Нагадаємо, раніше у Молдові:

  • проросійська партія президента Ігоря Додона об’єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії та її лідера-олігарха Володимира Плахотнюка.
  • Коаліція проголосувала за «звільнення захопленої олігархами держави» і планує розслідувати «відмивання» коштів.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile