Прослуховування співробітників Bihus.Info: Комітет інформполітики звернеться до правоохоронців

Члени Комітету гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради на засіданні 18 січня погодили звернення до правоохоронців щодо перевірки законності підстав прослуховування телефонних розмов працівників Bihus.Info та проведення відеофіксації подій у заміському комплексі.

Про це повідомила депутатка Євгенія Кравчук.

Так, парламентарі звернуться до Офісу генерального прокурора, Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ та Національної поліції.

Окрім того, депутати спрямовують звернення до Офісу генпрокурора з проханням надати інформацію, чи було відкрито кримінальну справу щодо складу злочину стосовно погроз журналісту-розслідувачу Юрію Ніколову.

Також Кравчук нагадала, що в Законі «Про медіа» прописали можливість добровільної реєстрації онлайн-медіа, зокрема журналістам, які працюють на платформі YouTube. Реєстрація як медіа дає захист колективу незалежно від того, чи є в них посвідчення членів Спілки журналістів.

Що передувало?

Напередодні у мережі зʼявилося відео, на якому співробітники Bihus.Info під час новорічного корпоративу вживали наркотики. Поширив відео невідомий ресурс «Народна правда».

Засновник проєкту Bihus.Info Денис Бігус зазначив, що на відео — оператори, а журналісти наркотики не вживали. Він запевнив, що проведе жорсткі кадрові зміни. Водночас Бігус заявив, що за членами команди Bihus.Info стежили близько року, а камери в номерах заміського комплексу, де члени команди Bihus.Info святкували корпоратив, встановили представники «поки невстановленої служби».

Учасники Медіаруху, журналісти й медіа, закликали президента Володимира Зеленського засудити кампанію тиску на незалежних журналістів і розслідувачів та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.

Пізніше Зеленський відреагував на заяви медіаспільноти про системний тиск на журналістів та розслідувачів. Глава держави наголосив, що будь-який тиск на журналістів є неприпустимим.