У Гонконзі під час протестів правоохоронець ймовірно поранив з вогнепальної зброї 14-річного підлітка.

Як зазначає Independent, хлопчик отримав поранення в ногу, наразі він перебуває в лікарні у важкому стані.

Це сталося під час нової хвилі протестів після того, як влада Гонконгу заборонила вдягати маски під час демонстрацій.

Як повідомило видання South China Morning Post, стрілянина сталася в районі Юен Лонг. Поліцейський у цивільному одягу відкрив вогонь після того, як протестувальники оточили його авто та, за його словами напали на нього.

За даними поліції, правоохоронець вистрелив з метою самооборони. У тому ж районі з вогнепальної зброї був поранений 14-річний підліток, але правоохоронці не прокоментувала, чи його поранив саме поліціянт.

Нагадаємо, 1 жовтня у Гонконзі поліція вперше застосувала вогнепальну зброю, 18-річний учасник протесту дістав поранення у груди.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня, спочатку їх учасники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконга до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 4 вересня пообіцяла відкликати цю поправку, проте протести це не зупинило.

Мітингарі вимагають демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Раніше протестувальники в Гонконзі розгромили торговельний центр «Нью-Таун Плаза» в окрузі Сатхінь та спаплюжили прапор КНР.

Нагадаємо, що 14 вересня сталася сутичка між проурядовими та продемократичними активістами в районі Коулун-бей у материковій частині міста. В одному з торгових центрів зібралися сотні протестувальників з прапорами КНР, які почали вигукувати образи на адресу продемократичних активістів.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: