ENRU

Протести в Росії: профспілка ЗМІ заявила про затримання 14 журналістів

Російська профспілка журналістів та співробітників ЗМІ заявила, що на протестних акціях проти пенсійної реформи в різних містах РФ силовики затримали 14 журналістів, ще проти трьох застосували силу.

Про це йдеться у повідомленні профспілки.

Найбільше затримань та побиття журналістів зафіксували у Санкт-Петербурзі. Там нарахували шість випадків порушень прав співробітників медіа.

Як повідомляє «Росбалт», на протестах в Петербурзі силовики кийками вдарили по голові фотокореспондентку Олександру Полукеєву. В неї діагностували струс мозку.

Також у Пітері ще один журналіст Георгій Марков отримав кийком по ребрах, а потім по голові каскою, коли хотів зняти момент затримання лідера «Лібертаріанської партії» Михайла Светова. А фотографа «Медіазони» Давида Френкеля вдарили по пальцях руки, в якої він тримав камеру. Журналістку «Дождя» Марію Борзунову вдарили по ребрах при висвітленні побиття протестувальників у Москві.

У Міністерстві внутрішніх справ Росії пообіцяли перевірити обставини затримань журналістів.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

10 вересня після масових затримань у Москві влаштували «безстрокову акцію» проти пенсійної реформи та Путіна.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.