Російська профспілка журналістів та співробітників ЗМІ заявила, що на протестних акціях проти пенсійної реформи силовики затримали 14 журналістів, ще проти трьох застосували силу.

Російська профспілка журналістів та співробітників ЗМІ заявила, що на протестних акціях проти пенсійної реформи в різних містах РФ силовики затримали 14 журналістів, ще проти трьох застосували силу.

Про це йдеться у повідомленні профспілки.

Найбільше затримань та побиття журналістів зафіксували у Санкт-Петербурзі. Там нарахували шість випадків порушень прав співробітників медіа.

Як повідомляє «Росбалт», на протестах в Петербурзі силовики кийками вдарили по голові фотокореспондентку Олександру Полукеєву. В неї діагностували струс мозку.

Також у Пітері ще один журналіст Георгій Марков отримав кийком по ребрах, а потім по голові каскою, коли хотів зняти момент затримання лідера «Лібертаріанської партії» Михайла Светова. А фотографа «Медіазони» Давида Френкеля вдарили по пальцях руки, в якої він тримав камеру. Журналістку «Дождя» Марію Борзунову вдарили по ребрах при висвітленні побиття протестувальників у Москві.

У Міністерстві внутрішніх справ Росії пообіцяли перевірити обставини затримань журналістів.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

Головні вимоги мітингів — відправити уряд у відставку, зупинити процес ухвалення закону про підвищення пенсійного віку та провести з цього питання загальноросійський референдум. Звучали й гасла про відставку президента Путіна.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

10 вересня після масових затримань у Москві влаштували «безстрокову акцію» проти пенсійної реформи та Путіна.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile