У 2015-2016 роках проти відстороненої ректорки медуніверситету імені Богомольця Катерини Амосової відкрили кілька кримінальних проваджень.

У 2015-2016 роках проти відстороненої ректорки медуніверситету імені Богомольця Катерини Амосової відкрили кілька кримінальних проваджень.

Про це пише член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова на «УП.Життя».

Зазначається, що провадження відкривали через зловживання службовим становищем, завищення вартості будівельних робіт та незаконне завищення надбавок і премій.

У 2015 році проти Амосової та її чоловіка Володимира Мішалова, який очолює кафедру хірургії в університеті дружини, відкрили кримінальне провадження за статею «зловживання службовим становищем».

В одній з кримінальних справ фігурують 10 фармацевтичних компаній, від яких у 2014-2017 роках подружжя отримувало гроші, «що в декілька разів перевищують суми коштів, що отримує університет». Про це йдеться в ухвалі суду. Слідство триває уже 2 роки.

Устінова також пише, що Амосова виписувала самій собі премії у загальному розмірі майже 160% надбавки до зарплати та отримувала декілька окладів одночасно — від сумісництва посад у власному ВНЗ.

Це також стало підставою для початку розслідування кримінальної справи. За словами Устінової, у 2014-2015 роках ректорка сама собі встановила ряд надбавок без відповідного погодження з МОЗ, а ще одночасно з посадою ректора перебувала на посаді завідувача кафедри університету, що прямо суперечить закону.

У 2016 році розпочали ще одне кримінальне провадження через завищення вартості будівельних робіт у медичному університеті на 12,6 мільйонів гривень.

Мінохорони здоров'я створило комісію для перевірки всіх обставин зриву іспиту «Крок 1. Стоматологія» у медуніверситеті Богомольця. На час роботи комісії — до 23 березня  — прийнято рішення про відсторонення ректорки Катерини Амосової.

Нагадаємо, 2 березня відсторонену ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову суд відновив на посаді.

Раніше 20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

20 лютого студенти Національного медичного університету імені Богомольця заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконуючого обов'язків ректора Михайла Захараша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Конфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову.

 

Поділитись: