Станом на 4 квітня немає підстав для загальної заборони проведення богослужінь за участю не більше як 10 людей.

Про це йдеться у повідомленні Православної церкви України.

Там зазначають, що у постанові Кабінету міністрів з 6 квітня забороняють «масові релігійні заходи», однак не роз’яснюють, від якої кількості учасників захід вважається «масовим».

Щоб це з’ясували, 4 квітня провели онлайн-нараду між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та керівником Національної поліції Ігорем Клименком.

«Під час наради пан Клименко повідомив, що проведення богослужінь у храмах з дотриманням санітарних карантинних норм та участю не більше 10 осіб — не забороняється. Водночас постанова КМУ накладає заборону на пересування, що на практиці обмежуватиме можливість мирян приходити до храмів», — інформують у ПЦУ.

Як обіцяють, найближчими днями церквам мають надати загальні роз’яснення та вказівки про порядок виконання карантинних обмежень.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні вже зафіксували 1225 пацієнтів, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2: протягом доби 4 березня виявили ще 126 заражених. Загалом 32 людини померли, 25 одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: