Незрячий спортсмен Руслан Рубель розповів, що його не впустили в басейн спорткомплексу «Олімпійський стиль» при Національному університеті фізичного виховання і спорту України.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Спортсмен розповів, що його не впустили, оскільки «незрячому в басейн не можна», а ще тому, що це «об'єкт підвищеної небезпеки».

Рубель каже, що йому дали номер телефону директора Віктора Петровича, і той не зміг пояснити, чим регламентуються такі правила.

«Про Конституцію, мабуть, там ніхто не чув, або ж навмисне і злісно порушують основоположний закон — прямо дискримінують і вважають, що це правильно», — написав спортсмен.

Чоловік каже, що чотири роки відвідував різні басейни й подібних проблем ніде не виникало. Така ситуація його обурила.

Ми звернулися за коментарем до спорткомплексу, відповідь очікуємо.

ОНОВЛЕНО (5 серпня, 16:54): Міністерство освіти і науки України та Національний університет фізичного виховання і спорту України, до якого належить спортивний комплекс «Олімпійський стиль», вибачились перед незрячим спортсменом Русланом Рубелем, якого не пустили в басейн спорткомплексу.

У Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод є стаття 14, яка забороняє дискримінацію статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою.

Як писав у вересні 2019-го Центр прав людини ZMINA, за різними підрахунками, в Україні проживає не менш ніж 70 тисяч незрячих людей, які стикаються з дискримінацією, зокрема на робочому місці. У країні нарахували 65 навчально-виробничих підприємств, які працевлаштовують незрячих, проте часто робітники там отримують заробітну платню, нижчу за прожитковий мінімум. 

Поділитись: