Президент України Петро Порошенко прокоментував повернення позбавленого українського громадянства Міхеіла Саакашвілі.

Українські прикордонники мали право застосувати зброю під час сутичок на пункті пропуску «Шегені», через який екс-голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі потрапив в Україну.

Про це заявив президент Петро Порошенко.

«Наші прикордонники, які найкращим чином себе зарекомендували під час АТО, учинили правильно: не застосували зброю, на застосування якої вони мали повне юридичне право. Не дали роздмухати пожежу, конфлікт усередині країни, чого, власне кажучи, ці політикани добивалися», — заявив президент.

За його словами, Саакашвілі, перетнувши кордон, порушив конституційний принцип недоторканості державного кордону. 

«Це питання національної безпеки держави, і мені байдуже, хто порушує державний кордон: чи бойовики на сході, чи політикани на заході. Має бути абсолютно чітка правова політична відповідальність», — зазначив голова держави. 

Порошенко повідомив, що готовий був виконати будь-яке рішення суду щодо громадянства Саакашвілі, але він не звернувся до Вищого адміністративного суду.

«У будь-якій правовій державі особа має право оскаржити будь-який нормативний акт у суді. У даному випадку, у Вищому адміністративному суді. Я, як президент, безумовно, виконаю будь-яке рішення суду. Не подобається рішення українських судів — є Європейський суд із прав людини. Це правова площина. Пройшло більш ніж півтора місяці. До суду ніхто не подавав», — сказав Порошенко.

Глава держави підтвердив, що позбавив Саакашвілі громадянства через подану ним недостовірну інформацію.

«На мою думку, цей інцидент не потребує жодних політичних коментарів. 26 липня я видав указ, яким припинив громадянство пана Саакашвілі на підставі подання органу центральної виконавчої влади — Державної міграційної служби — де були абсолютно чітко передані в Адміністрацію президента факти, вони були перевірені, щодо фальсифікації і подання недостовірної інформації при отриманні громадянства. Президент не може ухвалити жодного іншого рішення, це була б злочинна бездіяльність, якщо ми пропускаємо ці факти без реагування», — зазначив він.

«Я сподіваюся, що цей пан буде у належний час так само і з таким же завзяттям пробиватися у Грузію, із яким він намагався потрапити в Україну», — додав Порошенко.

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців. Наразі він перебуває у Львові. 

Детальніше про повернення політика читайте тут: Як Саакашвілі повертався в Україну.

Нагадаємо, 26 липня президент Петро Порошенко указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

Мін’юст Грузії сподівається на видачу Саакашвілі після повернення до України, Мін’юст України підтвердив отримання запиту від Грузії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: