У Міністерстві юстиції України заявили про отримання запиту від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі.

У Міністерстві юстиції України заявили про отримання запиту від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі.

Про це повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, передає «Інтерфакс-України».

«Україна отримала запит щодо розшуку, взяття під варту і екстрадицію Міхеїла Саакашвілі. Запит Головною прокуратури Грузії був адресований Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі України», — сказав він.

У Грузії Саакашвілі фігурує в чотирьох кримінальних провадженнях, відкритих за такими статтями Кримінального кодексу Грузії:

Ст. 182, яка передбачає відповідальність за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

Ст. 333 і ст.117 — зловживання службовим становищем посадовою особою, вчинене шляхом насильства або із застосуванням зброї;

Ч. 2 ст. 332 — зловживання становищем посадовою особою.

4 вересня захист Саакашвілі повідомив, що офіційної заборони на в’їзд Саакашвілі до України немає.

Раніше Саакашвілі заявив, що 10 вересня приїде в Україну з Польщі.

26 липня Порошенко своїм указом позбавив  Саакашвілі   українського громадянства.

Також повідомлялося, що Мін’юст Грузії сподівається на видачу Саакашвілі після повернення до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Вранці 2 серпня у Києві співробітники поліції затримали брата Міхеіла Саакашвілі. Згодом стало відомо, що Давида Саакашвілі доставили до міграційної служби у Печерському районі і що його планують вислати з України. Брата Саакашвілі за відсутністю підстав перебування в Україні можуть примусово видворити, заявили у ДМС.

ЧИТАЙТЕ: «Брат-2»: Що відомо про Давида Саакашвілі та його затримання.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: