ПриватБанк звернувся до прокуратури з приводу 6 млрд грн збитків, завданих колишніми власниками
Націоналізований ПриватБанк направив до Генеральної прокуратури України заяву щодо завдання попередніми власниками банку збитків у розмірі 5,9 мільярдів гривень.
Націоналізований ПриватБанк направив до Генеральної прокуратури України заяву щодо завдання попередніми власниками банку збитків у розмірі 5,9 мільярдів гривень.
Про це повідомила прес-служба банку.
Збиток завдано за кредитами, які банк видав компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Зазначається, що під час націоналізації, колишні власники ПриватБанку зобов’язалися реструктуризувати видані на офшорні та пов’язані з ними компанії кредити. При цьому, кінцевим терміном такої реструктуризації було 1 січня 2018 року.
Так як колишні власники банку не виконали своїх зобов’язань, ПриватБанк ухвалив рішення про зарахування цієї заборгованості до своїх збитків. Таким чином, збитки банку покрили весь прибуток, який ПриватБанк отримав за першу половину 2018 року.
«ПриватБанк звернувся до Генеральної прокуратури України з відповідною заявою про вчинення кримінального правопорушення щодо завданих збитків», — повідомляють у прес-службі банку.
Напередодні у ПриватБанку повідомили, про продаж своєї частки у гірськолижному курорті «Буковель», а також продає низки готельних комплексів, що перебували у власності банку.
У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.
Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.
А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн
- Поділитися: