УКРАЇНА

Pussy Riot попросили президента Франції сприяти звільненню Олега Сенцова

24 травня, 2018 23:46
УКРАЇНА/Pussy Riot попросили президента Франції сприяти звільненню Олега Сенцова
Зберегти
Вигляд
Учасниці гурту Pussy Riot опублікували у французькій газеті Le Monde звернення до президента Франції Еммануеля Макрона.

Учасниці гурту Pussy Riot опублікували у французькій газеті Le Monde звернення до президента Франції Еммануеля Макрона. Pussy Riot просять закликати Володимира Путіна звільнити українського політв’язня Олега Сенцова.

Про це йдеться на сайті Le Monde.

«Знаємо, що ви зустрічаєтеся з Путіним 24-25 травня. Ми закликаємо вас вимагати негайного звільнення Олега Сенцова та його повернення в Україну. Двом маленьким дітям потрібен батько», — йдеться у зверненні Pussy Riot.

Також у заяві гурту йдеться, що якщо Олег Сенцов та інші українські політв’язні Кремля не будуть звільнені — Франція має бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, який пройде у Росії в червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він вирішив, що може розпорядитися життям тверезіше, ніж 16 років сидіти й чекати невідомо чого» — адвокат Сенцова

22 травня у Києві біля Адміністрації президента відбулася акція на підтримку Олега Сенцова.

Глобальна акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова  відбудеться 1 та 2 червня, перед Чемпіонатом світу з футболу, який стартує у Росії 14 червня.

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини