Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«Ми взагалі думаємо про те, щоб надавати у спрощеному порядку громадянам України наше громадянство», — сказав Путін на прес-конференції, передає російське агентство ТАСС.

Він також назвав «страшилками» заяви про те, що спрощена паспортизація окупованого Донбасу дорого коштуватиме російському бюджету.

І заявив, що рішення про громадянство не було спонтанним — «ми все порахували».

«І кількість можливих претендентів на наші паспорти, і кількість пенсіонерів з цього числа. Це приблизно одна третина з того контингенту, який, як ми вважаємо, може претендувати на наше громадянство», — сказав Путін.

У середині лютого в Росії заявили, що за 2018 рік видали громадянство РФ понад 83 тисячам українців. У 2017, наприклад, громадянство РФ отримали на 2038 українців більше.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
Поділитись: