(Зліва направо) Президент України Володимир Зеленський, канцлерка ФРН Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, президент РФ Володимир Путін, Париж, 10 грудня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/LUDOVIC MARIN / POOL

Президент РФ Володимир Путін заявив, що хоче, щоб російськомовне населення не тільки на Донбасі, а й по всій Україні «користувалося рівними правами».

Про це він заявив на пресконференції у Парижі за підсумками «нормандської зустрічі», відповідаючи на запитання hromadske.

Зокрема Путіна обурило те, що з 2020 року російськомовні школи переходять на українську мову навчання. А школи з мовами нацменшин, які належать до мов Євросоюзу, — з вересня 2023 року.

«Ми хочемо, щоб російськомовне населення не тільки на Донбасі, а й по всій Україні користувалося рівними демократичними правами. З наступного року всі російськомовні школи переводяться на українську мову. Наскільки мені відомо, представники інших шкіл: угорські, румунські, польські, тільки з 2023 року. Начебто угорців в Україні більше ніж російськомовних» — сказав президент РФ.

Він додав, що сподівається — це питання, так само, як інші невирішені проблеми будуть у центрі уваги «нормандської четвірки».

Нагадаємо, про те, що російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання з вересня 2020 року повідомила міністерка освіти України Ганна Новосад у жовтні цього року. Тоді міністерка додала, що щодо мовного питання на окупованих територіях Донбасу наразі у Міносвіти немає стратегії. За її словами, зараз уряд націлений насамперед на вирішення гуманітарних питань Донбасу.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile