Кремль оприлюднив своє повідомлення про телефонну розмову президента РФ Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським.

Так, на сайті Кремля йдеться, що розмова відбулась з ініціативи української сторони.

«У зв’язку з відомим висловлюваннями представників українського керівництва Володимир Путін прямо поставив запитання — чи має намір Київ реально виконувати Мінські угоди», — йдеться у повідомленні.

Також, за даними Кремля, президенти обговорили питання припинення вогню на Донбасі, подальшого розведення сил на лінії зіткнення та розмінування території.

«Висловлена готовність продовжити зусилля, направлені на звільнення та обмін пов’язаних з конфліктом утримуваних осіб», — додали в адміністрації президента РФ.

Також у розмові із Зеленським Путін «підкреслив» внесок усіх народів СРСР у перемогу над нацистською Німеччиною. Водночас він заявив про недопустимість «спотворення історичної правди про події Другої світової війни».

Нагадаємо, у повідомленні Офісу президента України про цю розмову йдеться, що основну увагу Зеленський і Путін акцентували на обміні полонених, а також обговорили підготовку до наступної зустрічі лідерів «нормандської четвірки».

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляв про можливість пошуку альтернатив Мінським угодам.

А представник України в ТКГ на переговорах у Мінську заявив, що Україна наполягатиме на перегляді Мінських угод.

Ще раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що не погоджується з послідовністю дій щодо Донбасу, коли спочатку повинні відбутися вибори, а після цього Україна зможе повернути контроль над кордоном з Росією.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile