Україна наполягатиме на перегляді Мінських угод — представник України у ТГК
Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінську Олексій Резніков заявив, що Україна наполягатиме на перегляді Мінських угод.
Про це пише «Новое время».
«Нова позиція України є незмінною. Вона була проголошена під час нормандського саміту президентом Зеленським, ... що як мінімум в частині (питання контролю над кордоном — ред.) Мінські угоди підлягають перегляду», — заявив Резніков.
Він зазначив, що Мінські угоди потрібно виконати в такому порядку:
- Роззброєння незаконних збройних формувань на Донбасі;
- Встановлення режиму повної тиші;
- Виведення всіх НВФ з території України;
- Встановлення українського контролю над східним кордоном;
- Проведення виборів.
Резніков наголосив, що вибори неможливо провести без контролю кордону українськими військовими.
«Українська делегація наполягатиме, що як мінімум у цій частині Мінські угоди підпадають під перегляд і оновлення», — підсумував представник України в ТКГ.
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що не погоджується з послідовністю дій щодо Донбасу, коли спочатку повинні відбутися вибори, а після цього Україна зможе повернути контроль над кордоном з Росією.
Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
12 грудня 2019-го депутати продовжили на рік закон про «особливий статус» Донбасу, який був чинний досі.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Продовження чинного закону про особливий статус було однією з домовленостей, яких досягнули лідери України, Росії, Німеччини та Франції на зустрічі нормандської четвірки, яка відбулася у Парижі 9 грудня.
- Поділитися: