Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінську Олексій Резніков заявив, що Україна наполягатиме на перегляді Мінських угод.

Про це пише «Новое время».

«Нова позиція України є незмінною. Вона була проголошена під час нормандського саміту президентом Зеленським, ... що як мінімум в частині (питання контролю над кордоном — ред.) Мінські угоди підлягають перегляду», — заявив Резніков.

Він зазначив, що Мінські угоди потрібно виконати в такому порядку:

  1. Роззброєння незаконних збройних формувань на Донбасі;
  2. Встановлення режиму повної тиші;
  3. Виведення всіх НВФ з території України;
  4. Встановлення українського контролю над східним кордоном;
  5. Проведення виборів.

Резніков наголосив, що вибори неможливо провести без контролю кордону українськими військовими.

«Українська делегація наполягатиме, що як мінімум у цій частині Мінські угоди підпадають під перегляд і оновлення», — підсумував представник України в ТКГ.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що не погоджується з послідовністю дій щодо Донбасу, коли спочатку повинні відбутися вибори, а після цього Україна зможе повернути контроль над кордоном з Росією.

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

12 грудня 2019-го депутати продовжили на рік закон про «особливий статус» Донбасу, який був чинний досі.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Продовження чинного закону про особливий статус було однією з домовленостей, яких досягнули лідери України, Росії, Німеччини та Франції на зустрічі нормандської четвірки, яка відбулася у Парижі 9 грудня.

Поділитись: