УКРАЇНА

Письменник Джонатан Літтель написав відкритого листа Олегу Сенцову

5 серпня, 2018 11:48
УКРАЇНА/Письменник Джонатан Літтель написав відкритого листа Олегу Сенцову
Зберегти
Вигляд
Американський письменник Джонатан Літтель написав листа  українському режисеру, політв'язню Кремля Олегу Сенцову.

Американський письменник Джонатан Літтель написав листа  українському режисеру, політв'язню Кремля Олегу Сенцову.

Текст листа опублікували The Guardian .

Письменник зазначає, що не впевнений, що лист надійде до Сенцова, але «хотів би, щоб він знав, що не самотній у цьому світі».

«Дорогий Олег Геннадійович Сенцов, ти ймовірно почуваєш себе дуже самотнім у виправній колонії Лабитнангі, найпівнічнішої в'язниці Росії, так далеко від України та рідних. Я пишу тобі, не знаючи, чи надійде цей лист до тебе, але хочу, щоб ти знав, що ти не один: є багато людей в усьому світі — таких же як ти режисерів, письменників, журналістів, активістів і просто звичайних людей, які думають про тебе тебе, підтримують тебе і всім серцем бажають бачити тебе вільним», — йдеться у листі.

Він розповів, що уявляє собі страх і відчай сім'ї Сенцова, які чіпляються за будь-яку надію.

«Триває 82 день з тих пір, як ти оголосив голодування(станом на 3 серпня, — ред.) Ти зробив це, щоб висловити протест не тільки проти несправедливості свого ув'язнення, але, і щоб звільнити також 65 своїх співвітчизників, які ув'язненні в тюрмах Росії з тяжким звинуваченням. Цей жест, голодування до смерті, є одним з найбільш жорстких усіх форм протесту, які будь-хто може зробити. У твоєму випадку, тим більше, оскільки двоє твоїх дітей чекають тебе в Криму (де тебе і заарештували) з бабусею. Можна тільки уявити їх страх, їх страждання і розпач з якими вони чіпляються за найменшу надію. Однак, незважаючи ні на що, твоє рішення почати це голодування повністю виправдане», — пише Літтель.

Він також нагадав про те, як Олег Сенцов опинився за ґратами російської в'язниці та зазначив, що «російський режим розуміє тільки силу»:

«Російський режим розуміє тільки одне: силу і баланс сил. Це те, що ти добре усвідомив, і для мене це пояснює твій вчинок почати голодувати: це спосіб змінити баланс сили, перенести на свою користь і, можливо, повернути його проти своїх переслідувачів». Літтель.

Він подякував Сенцову за його боротьбу і нагадав йому, що його боротьба не марна, і що він бореться не тільки для України і українців, а «заради жителів усього світу, за їх право жити без російської агресії».

Джонатан Літтель — американсько-французький письменник, лауреат Гонкурівської премії 2006 року.

2 серпня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала листи від російського омбудсмена Тетяни Москалькової щодо її візиту у колонію до Сенцова.

Також Денісова попросила Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна сприяти візитам міжнародних організацій до українських політв’язнів у Росії та на окупованих територіях.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини