УКРАЇНА

Денісова попросила комісара ООН сприяти візитам міжнародних організацій до політв’язнів

1 серпня, 2018 17:17
УКРАЇНА/Денісова попросила комісара ООН сприяти візитам міжнародних організацій до політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна з проханням сприяти візитам міжнародних організацій до українських політв’язнів у Росії та на окупованих територіях.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль Хусейна з проханням сприяти візитам міжнародних організацій до українських політв’язнів у Росії та на окупованих територіях.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Омбудсмен зазначила, що Росія продовжує приховувати відомості про реальний стан здоров’я політв'язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олега Сенцова, а також блокує спроби омбудсмена відвідати політв’язнів.

«Я прошу вас сприяти візитам представників міжнародних гуманітарних організацій до громадян України, які ув’язнені на території Росії та тимчасово окупованих територіях, для неупередженого та об’єктивного моніторингу за дотриманням їхніх прав», — йдеться у листі.

Також Денісова просить комісара сприяти незалежній медичній експертизі для громадян України, які оголосили голодування.

30 липня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова надіслала лист подяки німецькому омбудсмену Бербель Кофлер за підтримку захисту права на життя українського режисера Олега Сенцова та попросила її сприяти в організації особистої зустрічі з політв'язнем.

27 липня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова направила російській уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій лист з пропозицією обміняти 36 утримуваних в Україні росіян на українських політв’язнів. Росія поки що не надала відповіді.

27 липня повідомлялося, що омбудсмен Німеччини закликала РФ звільнити політв’язнів Сенцова й Кольченка.

25 липня Європейський суд з прав людини запропонував українському режисеру, політв’язню Кремля Олегу Сенцову припинити голодування та погодитися на будь-яке лікування, яке покращить його стан. Раніше Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

У коментарі Громадському омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що не має жодної інформації про можливе звільнення Сенцова.

Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Пов`язані новини