У Верховній Раді готують закон про відповідальність провайдерів, які не заблокують російські сайти «Вконтакте», «Одноклассники» та сервіси «Яндекс».

У Верховній Раді готують закон про відповідальність провайдерів, які не заблокують російські сайти «Вконтакте», «Одноклассники» та сервіси «Яндекс».

Про це в ефірі «112-Україна» повідомив глава департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, коментуючи санкції, які включають заборону російських сайтів в Україні.

За його словами, над законопроектом працює, зокрема, депутат від «Народного фронту», радник голови МВС Антон Геращенко. Також до створення закону будуть задіяні представники департаменту кіберполіції Національної поліції.

Шевченко додав, що в короткі терміни виконати рішення РНБО неможливо, оскільки в Україні діє близько 5 тисяч провайдерів.

«Це процес, який розпочався. Сподіваємося, що всі провайдери будуть сумлінними і законослухняними», — зазначив представник МВС.

Раніше повідомлялося, що за невиконання указу президента Петра Порошенка про заборону ряду російських соціальних мереж і веб-сервісів, серед яких сайти «Яндекс», «Одноклассники» та «Вконтакте» передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, рішенням Ради нацбезпеки та оборони в Україні заборонили використання російських соцмереж «Вконтакте», «Одноклассники», а також сервісу «Яндекс». 

В РНБО зазначили, що рішення обумовлене безпекою громадян, оскільки ФСБ Росії має доступ до даних українських користувачів. 

Після заборони «Вконтакте» встановив рекорд за кількістю відвідувачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокада «Рунету»: чому рішення РНБО дуже легко обійти.

Наразі в українському App Store лідирують vpn-додатки після заборони російських соцмереж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як «Яндекс», «Одноклассники» та «Вконтакте» відреагували на заборону сервісів в Україні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: