Верховна Рада підтримала проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.

Верховна Рада підтримала проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань у першому читанні. 

За проект закону № 5395-д проголосували 265 парламентаріїв. 

Депутати перенесли розгляд законопроекту на розгляд під час ранкового засідання та розглянули його за скороченою процедурою. 

Документом визначаються вимоги до керівників центрального апарату ДБР.

За словами директора ДБР Романа Труби, це дозволить обрати 140 керівників центрального апарату бюро. Також ці поправки визначають повноваження оперативного блоку ДБР та дозволяють залучити відповідних спеціалістів. Крім того, законопроект надає ДБР можливість укладати міжнародні угоди. Цей документ гарантує «повне і своєчасне фінансування Державного бюро розслідувань в обсязі, достатньому для його належної діяльності».

Під час брифінгу 17 травня Труба запевнив журналістів, що ДБР повноцінно запрацює з 1 вересня 2018 року.

16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

Призначення Романа Труби на посаду глави ДБР намагається через суд оскаржити народний депутат Юрій Македон. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Державне бюро розслідувань: примара правоохоронного органу?

Нагадаємо, що у підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Поділитись: