Рада розблокувала підписання закону про олігархів

Верховна рада відхилила 12 проєктів постанов про скасування голосування щодо закону про олігархів, яке відбулось 23 вересня. Тепер документ зможуть підписати спікер парламенту і президент України.

Про це йшлося у трансляції засідання Ради 19 жовтня.

Більшість проєктів постанов про скасування голосування подали депутати з фракції «Європейська солідарність». Зокрема стверджувалося, що голосування за закон про олігархів відбулось з грубим порушенням вимог регламенту, бо депутатам не надали слово для обґрунтування та роз’яснення кожної з поправок і пропозицій.

Також один проєкт постанови подали депутати з фракції «Опозиційна платформа — За життя».

Нагадаємо, депутати під час голосування за цей законопроєкт підтримали його розгляд за скороченою процедурою. Це дозволило розглянути лише 13 правок. Опозиція тоді заблокувала трибуну і кричала: «Диктатура!»

Не єдині претензії

Депутати під час голосування ухвалили кілька поправок до закону, які суперечать одна одній, через що виникла правова колізія. У них йдеться про те, хто саме визначатиме, чи є людина олігархом: РНБО чи НАЗК.

А перед цим вже колишній спікер парламенту Дмитро Разумков надіслав проєкт закону перед другим читанням до Венеційської комісії, хоча «Слуга Народу» просила цього поки не робити.

Що передбачає закон про олігархів?

Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування. Його введуть у дію через шість місяців від дня набрання ним чинності. Після цього олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року підтримує або посилює це становище;
  • має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).