Верховна Рада України розгляне зареєстровані постанови про скасування ухвалення закону України про бюджет на 2019 рік та закону про зміни до Податкового кодексу. Без розгляду цих постанов відповідні закони не можуть підписати спікер та президент.

«Я думаю, що всі будуть згодні, якщо ми постанови про скасування бюджету та змін до Податкового кодексу поставимо у вівторок (4 грудня) першими питаннями. Я даю доручення апарату. Воно було б зручніше в середу, але кожна година для нас має значення», — повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Зазначимо, що відповідні постанови про скасування ухвалення Радою закону про бюджет на 2019 рік та змін до Податкового кодексу (на підставі яких розраховували бюджет) зареєстрував у парламенті позафракційний депутат Юрій Левченко 23 листопада. Необхідність відхилити голосування даних законів депутат обґрунтовував «порушенням норм бюджетного законодавства».

23 листопада Рада ухвалила закон про бюджет на 2019 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є ухвалення збалансованого бюджету та підвищення тарифів на опалення для населення.

Також парламент ухвалив закон про підвищення ставок низки податків та запровадження нових, більш жорстких умов безподаткового ввезення посилок в Україну.

Поділитись: