Верховна Рада України підтримала закон про державний бюджет на 2019 рік у другому читанні та в цілому.

За відповідний законопроект №9000 проголосували 240 депутатів.

Зазначимо, що до другого читання Міністерство фінансів внесло до бюджету низку правок. Зокрема, там збільшили видатки на оборону, парламент та уряд, врахували ефект від розмитнення автомобілів на єврономерах (ці кошти направлять на виплату пенсій). Крім цього, урядовці передбачили виконання вимог президента України Петра Порошенка, зокрема щодо збільшення обсягів фінансування проектів інклюзивної освіти та забезпечення сільських шкіл доступом до інтернету).

Бюджетом на 2019 рік передбачено 1,112 трильйона видатків та 1,026 трильйона доходів. Розмір дефіциту складає 89,99 мільярда гривень.

Зокрема, бюджет передбачає:

  • 198 мільярдів гривень на соціальну сферу (з яких 167 мільярдів — на покриття дефіциту Пенсійного фонду);
  • 98 мільярдів на охорону здоров’я;
  • 115,2 мільярда на освіту;
  • 102,4 мільярда на оборону
  • 145,2 мільярда гривень на виплату державних боргів.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутатські правки вносити неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент у першому читанні схвалив закон, що запроваджує середньострокове бюджетне планування (на 3 роки).

Також 8 листопада парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу що підвищують ставки деяких податків та запроваджують жорсткіші правила щодо безмитного ввезення посилок в Україну.

Поділитись: