Рада усунула неузгодженості в законі про олігархів
Верховна Рада усунула неузгодженості у тексті ухваленого раніше закону про деолігархізацію. Депутати остаточно вирішили, що перелік олігархів затверджуватиме Рада нацбезпеки та оборони.
Неузгодженості усунули на пленарному засіданні 3 листопада.
Зміни внесли у статті 5, 7 та 9 закону. РНБО також уповноважили й виключати будь-кого із реєстру олігархів.
Нагадаємо, депутати під час голосування ухвалили кілька поправок до закону, які суперечили одна одній. Через це виникла правова колізія, а саме у частині того, хто визначатиме, чи є людина олігархом: РНБО чи НАЗК. Президент та його партія виступали за перший варіант.
Правку щодо визначення НАЗК як уповноваженого за ведення реєстру олігархів суб'єкта вніс колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Це зокрема стало підставою для його звільнення в жовтні 2021 року. Також із фракції «слуг» виключили депутатку Людмилу Буймістер, яка голосувала проти документа.
Зазначимо, що законопроєкт про деолігархізацію також перебуває на розгляді у Венеційській комісії.
Що передбачає закон про олігархів?
Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування. Його введуть у дію через шість місяців від дня набрання ним чинності. Після цього олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року підтримує або посилює це становище;
- має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).
- Поділитися: