Верховна Рада ухвалила проект постанови №8446, яким вона звернулася до інших держав та міжнародних організацій та закликала запровадити нові санкції проти Росії через незаконне засудження українського журналіста Романа Сущенка.

Верховна Рада ухвалила проект постанови №8446, яким вона звернулася до інших держав та міжнародних організацій та закликала запровадити нові санкції проти Росії через незаконне засудження українського журналіста Романа Сущенка.

Про це йдеться у зверненні Ради.

«(Рада- ред.) звертається до всіх держав світу, міжнародних організацій та інституцій із закликом запровадити нові санкції проти Російської Федерації у зв’язку з продовженням нею порушень прав людини і політичних переслідувань, зокрема протиправним вироком Московського міського суду у справі незаконно утримуваного в Російській Федерації Романа Сущенка», — йдеться у зверненні українського парламенту.

Також Рада закликала міжнародну спільноту сприяти притягненню до відповідальності тих, хто причетний до системних порушень Росією прав людини та політично мотивованих переслідувань українців.

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін анонсував, що оскаржить вирок суду.

Журналістка «Настоящее время» повідомила, що Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

ОБСЄ засудила ув’язнення Росією українського журналіста Сущенка, а Комітет захисту журналістів закликав Росію звільнити засудженого політв’язня Сущенка.

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Романа Сущенка.

Ірина Геращенко заявила, що вирок Сущенку дає Україні більше шляхів для переговорчого процесу щодо його звільнення.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів.

У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві. Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці.

Також повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат.

Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile