Верховна Рада України ухвалила правки до Податкового кодексу та інших законів України, якими, окрім іншого, повернула недержавним пенсійним фондам (НПФ) статус неприбуткових організацій.

Відповідні зміни до Податкового кодексу містяться в опублікованому тексті ухваленого закону №9260, який опублікували на сайті Ради.

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства про НПФ, вони визначаються як неприбуткові організації. Водночас, у Податковому кодексі існувала правова колізія, яка не дозволяла реєструвати НПФ як неприбуткові організації.

Крім цього, в ухваленому законі містяться норми, що звільняють від ПДВ обладнання для сонячних та вітрових електростанцій.

Нагадаємо, що за відповідний закон №9260 проголосувало 236 депутатів. Президент України Петро Порошенко підписав закон 10 грудня, після чого він набув чинності.

Зокрема, законом передбачається:

·      збільшення ставок на акцизний податок для тютюнових виробів на 9%;

·      ставки екологічного податку на викиди парникових газів у 24,4 раза — до 10 гривень за тонну;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку нафти на 2%;

·      збільшення податку на користування надрами для видобутку залізної руди на 0,8%;

·      збільшення рентної плати за користування лісом на 5%.

Крім цього, закон звільняє від сплати акцизу на спирт виробників парфумерної продукції, харчового оцту та продукції технічного призначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як самостійно накопичити на гідну пенсію

Також закон змінює правила щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Тобто, купуючи товари за кордоном та переселаючи їх поштою, українці будуть платити 20% ПДВ та мито, якщо вартість таких товарів перевищує 100 євро (до 1 липня — 150 євро).

При цьому, раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150 та 100 євро відповідно. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежатиме лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки.

Поділитись: