Новообраний генпрокурор Руслан Рябошапка у студії Громадського
Фото:

Громадське

Верховна Рада України звільнила Юрія Луценка з посади генерального прокурора і призначила новим очільником ГПУ Руслана Рябошапку.

За звільнення Луценка проголосували 317 народних депутатів.

Водночас, кандидатуру Рабошапки підтримали 312 парламентаріїв.

Під час спілкування із депутатами перед призначенням Рябошапка назвав першочергові пріоритети на посаді генпрокурора:

  • перезавантаження і оновлення системи ГПУ;
  • ГПУ має стати центральним органом;
  • ГПУ не повинна сваритися з іншими правоохоронними органами;
  • ключовим має бути — знайти крадені активи і повернути гроші, а вже після цього посадити злочинців.

«Ми не можемо забути ті резонансні справи, відповіді на які суспільство чекаю багато років. І очевидно я не можу гарантувати, що всі отримають справедливе покарання, але я можу гарантувати, що ці справи будуть одним із ключових пріоритетів роботи ГПУ», — додав Рябошапка.

Рябошапка також обіцяв найближчим часом дати відповіді щодо керівництва САП та імовірності звільнення Назара Холодницького, справи Павла Шеремета та вбивства 5-річного Кирила Тлявова.

Раніше Рябошапка заявив, що позитивно ставиться до ініціативи голови держави Володимира Зеленського призначити його Генеральним прокурором України.

Президент Зеленський заявляв, що кандидатуру на посаду генпрокурора внесуть у Раду вже після формування парламентської більшості. Однак за результатами виборів президентська партія «Слуга народу» самостійно отримала більшість у Раді.

Сам Луценко пообіцяв, що піде у відставку після парламентських виборів.

Луценка призначили на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року і, згідно із законодавством, повинен був очолювати ГПУ до травня 2021 року.

Під час президентських виборів Рябошапка був радником Володимира Зеленського з правоохоронної та антикорупційної політики, а до того працював у НАЗК.

21 травня 2019 року Рябошапка був призначений заступником глави Адміністрації президента, згодом — заступником голови Офісу президента.

Поділитись: