Верховна Рада звільнила 13 членів Центральної виборчої комісії, термін повноважень яких сплив.

Верховна Рада звільнила 13 членів Центральної виборчої комісії, термін повноважень яких сплив.

Звільнення підтримали 278 народних депутатів.

Так, парламент звільнив голову ЦВК Михайла Охендовського, його заступників Андрія Магеру, Жанну Усенко-Чорну та членів Центрвиборчкому: Тетяну Лукаш, Тамару Астахову, Юрія Данилевського, Ігоря Жиденка, Олександра Осадчука, Броніслава Райковського, Олександра Чупахіна, Юлію Швець, Олександра Шелестова та Валерія Шелудька.

Водночас ще двоє членів — Олег Діденко та Катерина Махніцька — продовжують виконувати обов’язки.

Після звільнення членів, термін повноважень яких сплив, Рада має призначити новий склад комісії.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада збільшила кількісний склад ЦВК з 15 до 17 членів. Оновлення складу Центрвиборчкому є ключовим питанням поточного тижня у Раді.

Аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев заявив, що рішення Верховної Ради про збільшення кількісного складу Центральної виборчої комісії (ЦВК) з 15 до 17 членів було ухвалено з порушенням регламенту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий виборчий кодекс: як обиратимуть народних депутатів

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входили 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile