Раніше за протести в РФ давали адміністративні арешти, але тепер можна отримати до 7 років тюрми — правозахисник
Якщо раніше російська влада посилювала тиск на протестувальників збільшенням адміністративних арештів, то тепер силовики порушують кримінальні справи, які загрожують ув’язненням до 7 років.
Про це в ефірі Громадського заявив Олексій Глухов, глава юридичної служби «Апології протесту», проєкту правозахисної організації «Агора».
«Влада завжди йде по ескалації. Якщо раніше ми говорили про криміналізацію протесту — лише про зростання притягнення за статтею 20.2, та про зростання частки адміністративних арештів як виду покарань — арештів до 15-30 діб. То в певний момент влада вирішила криміналізувати протест вже в межах Кримінального кодексу, де строки вже до 7 років позбавлення волі», — сказав він.
Також юрист розповів, що 3 серпня під час протестів поліцейські у всій Москві масово не допускали адвокатів до затриманих під приводом, що з ними «працюють» слідчі Слідчого комітету.
«У затриманих без адвокатів вилучали сотові телефони, допитували неповнолітніх і їхніх батьків тощо», — резюмував Глухов.
Нагадаємо, під час несанкціонованої акції в Москві силовики затримали сотні людей. Надвечір 3 серпня повідомлялося про понад 800 затриманих, а зранку 4 серпня стало відомо про тисячу.
У Москві четвертий тиждень поспіль відбуваються акції проти недопуску незалежних кандидатів на вибори до Московської міської думи.
На минулій акції 27 липня силовики затримали 1373 людини, 256 з них провели ніч за ґратами. Це був рекорд усіх часів у Росії. Проти людей, що вийшли на вулиці, застосовували силу, є люди з пробитою головою, переламами.
Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.
Зазначимо, що правляча партія «Єдина Росія» на цих виборах офіційно не виставила жодного кандидата, вочевидь через низьку підтримку у Москві. Її представники беруть участь у виборах як самовисуванці, тому теж повинні збирати підписи. Проблем з реєстрацією у цих кандидатів немає.
Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.
- Поділитися: