Речник УПЦ КП: В ухваленому статуті помісна церква має назву — Православна церква України
В ухваленому на Об'єднавчому соборі статуті новоствореної церкви визначена її назва — Православна церква України. Про це повідомив речник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.
Він додав, що, попри офіційну назву, правомірним також буде найменування — Українська православна церква.
«Думаю, що з часом всі ці речі будуть більш чітко сформульовані, описані, але статутна назва на цей момент — Православна церква України», — сказав речник.
15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він
Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено. Вселенський патріарх Варфоломій уже запросив митрополита Епіфанія до Стамбула для вручення томосу.
Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)
На роль предстоятеля нової української церкви також претендували митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. Макарій розповів, що Вселенський патріархат попросив його та главу УПЦ КП Філарета не балотуватись на пост глави нової української церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: