Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оштрафувала ще 4 облгази компанії «РГК» Дмитра Фірташа на загальну суму 3,4 мільйона гривень. Штраф наклали за те, що облгази донараховували споживачам додаткові обсяги спожитого газу у платіжках.

Крім цього, НКРЕКП зобов’язало облгази Фірташа перерахувати обсяги газу, які ті нарахували українцям у платіжках, передає «Інтерфакс-Україна». Як наслідок, споживачі облгазів зможуть зменшити свою заборгованість за газ.

Наразі рішення НКРЕКП стосується споживачів 7 облгазів: «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Київоблгаз» (яких зобов'язали перерахувати платіжки українцям без донарахувань на попередньому засіданні НКРЕКП), а також «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Хмельницькгаз» та «Закарпатгаз», яких зобов'язали перерахувати платіжки українцям 26 березня.

Крім цього, НКРЕКП звернулось до Антимонопольного комітету з вимогою провести розслідування щодо можливого зловживання облгазами «РГК» свого монопольного становища.

Водночас у компанії «РГК» заявляли, що оскаржуватимуть результати перевірок та штрафи, які їм виписала НКРЕКП за донарахування газу.

НКРЕКП вже розпочав перевірку 8 облгазів за донарахування додаткових обсягів спожитого газу у платіжках українців.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Загалом НКРЕКП планує перевірити 19 облгазів. За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: