Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) наклала штраф на ще 4 облгази компанії «РГК» Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє «УНІАН», посилаючись на рішення комісії.

Зазначається, що штрафи наклали на «Миколаївгаз», Харківміськгаз» та «Сумигаз» у розмірі по 850 тисяч гривень. Штраф наклали за донарахування додаткових обсягів спожитого газу споживачам у платіжках, за який вони мали заплатити. Крім цього НКРЕКП зобов’язав облгази перерахувати суми спожитого газу у платіжках.

Водночас НКРЕКП наклала одразу 2 максимальних штрафи у 850 тисяч гривень на «Дніпрогаз». Перший штраф — за донарахування споживачам, а другий — за інші порушення, зокрема не встановлення газових лічильників.

Загалом наразі облгази Фірташа оштрафували на 10,5 мільйона гривень за донарахування зайвого газу у платіжках українців. Всі оштрафовані облгази мають перерахувати платіжки українцям.

Водночас у компанії «РГК» заявляли, що оскаржуватимуть результати перевірок та штрафи, які їм виписала НКРЕКП за донарахування газу.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Загалом НКРЕКП планує перевірити 19 облгазів. За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: