Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила новий, вищий тариф на передачу електроенергії для Укренерго.

Зазначається, що новий тариф стане на 33% вищим, ніж той, що діяв раніше, водночас на 6% менший за середню вартість передачі електрики, повідомляють на сайті Укренерго.

У компанії пояснюють, що ухвалення рішення за новим тарифом повязане зі зростанням витрат Укренерго, які виникать через необхідність продавати електрику населенню за фіксованою ціною.

«Сьогодні Укренерго купує 80% електроенергії для компенсації технологічних втрат в мережах у держпідприємства Гарантований покупець за граничною ціною Енергоатома (найнижчою на ринку). Водночас після змін механізму ПСО увесь обсяг цієї електроенергії Укренерго доведеться купувати на вільних сегментах ринку за ринковою ціною, яка значно вища за ціну електроенергії атомної генерації», — пояснюють в Укренерго.

Напередодні на підвищення тарифів Укренерго жалілися металурги. Там зазначили, що їхня галузь за рік впала на 37% та попросили державної підтримки.

Поділитись: