Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує ухвалити новий план щодо зниження розміру «зеленого» тарифу, який виплачуватимуть власникам домашніх сонячних електростанцій, панелі яких розташовані на дахах.

Відповідний проект постанови НКРЕКП мають розглянути під час засідання 27 червня.

Проектом передбачено зниження «зеленого тарифу» домашнім СЕС та вітроелектростанціям потужністю до 50 кіловат на 10% з 1 січня 2020 року, а з 1 січня 2025 року такий тариф мають знизити у три рази — до 1,57 гривні за кіловат-годину.

Також НКРЕКП планує припинити виплачувати «зелений» тариф новим домашнім СЕС, панелі яких розташовані на землі з 2020 року.

Зазначимо, що закон, яким депутати заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС, панелі яких встановлені на землі, парламент ухвалив 26 квітня. 20 травня документ підписав президент, тому він набув чинності.

Раніше повідомлялось, що ці зміни будуть стосуватися не лише нових СЕС, але й тих, що вже введені в експлуатацію, адже «зелений» тариф їм перестануть призначати з наступного кварталу.

Відповідну поправку внесли після листа Міністерства енергетики України до Кабміну, у якому пропонувалось ухвалити відповідне рішення.

Зазначимо, що від початку року 1400 українських родин встановили домашні СЕС. Це у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.

Поділитись: