Життя

Регулятор зменшив тариф на транспортування газу вдвічі

Голова НКРЕКП
Життя/Регулятор зменшив тариф на транспортування газу вдвічі
Зберегти
Вигляд
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) зменшила тариф на транспортування газу вдвічі.

Про це повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

Зазначається, що це призведе до зменшення вартості імпортного газу, який закуповує та споживає України, на 6 доларів. Крім цього, відповідне рішення зробить невигідним запуск Росією газопроводу в обхід України — «Північного потоку-2».

«Українська газотранспортна система закріпить свою конкурентоздатність, як абсолютна та більш економічно вигідна альтернатива «Північному потоку» та іншим обхідним газогонам. Сподіваюсь таке рішення НКРЕКП сприятиме укладанню вигідного транзитного контракту після 2019 року», — повідомила Кривенко.

Водночас, у НКРЕКП прогнозують, що відповідне рішення сприятиме інвестиціям в сферу транзиту газу України. Зокрема, сприятиме участі іноземних інвесторів в управління газотранспортною системою України.

«Вважаю, що сьогоднішнім рішенням про зниження тарифів, ми зміцнили міжнародні позиції України та черговий раз довели, що наша держава надійний та перспективний партнер.

Нам потрібно виграти конкуренцію за інвестиції та завантаженість газотранспортної системи», — додала очільниця НКРЕКП.

Раніше Нафтогаз запропонував оновити методику розрахунку тарифу за транзит газу, зробивши його дешевшим за вартість прокачки газу через «Північний потік-2».

12 грудня, Європарламент схвалив резолюцію, якою закликав відмовитися від будівництва «Північного потоку-2».

12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Раніше у Держдепі США заявили, що Європа повинна відмовитися від «Північного потоку-2» через ситуацію в Керченській протоці.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза Північного Потоку-2 для Європи та України

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини