На основі даних британської розвідки MI6 у Британії заявили, що ракетна установка, з якої збили рейс MH17 в небі над Донбасом, має російське походження.

На основі даних британської розвідки MI6 у Британії заявили, що ракетна установка, з якої збили рейс MH17 у небі над Донбасом, має російське походження.

Висновки опублікував Комітет з розвідки та безпеки парламенту  Великої Британії в щорічній доповіді.

«Росія веде інформаційну війну в масовому масштабі. Один з ранніх прикладів — дуже інтенсивна, багатоканальна спроба пропаганди, щоб переконати світ у тому, що Росія не несе відповідальності за збиття літака MH17 (абсолютна неправда: ми знаємо і не маємо жодного сумніву, що російські військові надали і згодом вивезли назад ракетну пускову установку)», — ідеться у  звіті.

Раніше Грузія передала Нідерландам ракету зенітно-ракетного комплексу «Бук», яку планують використовувати в розслідуванні катастрофи рейсу МН17 на Донбасі.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ішлося, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Дубинський. Зі свого боку він заперечив причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного в катастрофі МН17 Дубинського.

ДИВІТЬСЯ: Трагедія МН17: нові подробиці три роки потому.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам — Куала-Лумпур, збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

На його борту були 298 людей, всі вони загинули. З них — 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 — Індонезії, 10 — Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один — Нової Зеландії.

Bellingcat встановили імена російських військових, які перевозили «Бук».

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile