Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), відповідальне, серед іншого, й за оцінку якості гуманітарних товарів, лише постфактум дізналося про рішення президента Дональда Трампа прийняти допомогу в боротьбі з коронавірусом із Росії.

Про це Reuters повідомив речник FDA. За його словами, відомство знало «загалом» про складові вантажу, який відправляли з РФ в штати Нью-Йорк і Нью-Джерсі, але «не мало детальної інформації про складові вантажу до його прибуття 1 квітня».

FDA зобов’язане ліцензувати товари штибу тих, що використовуються для лікування людей від коронавірусної хвороби — приміром, апарати штучної вентиляції легень. Вони теж були серед вантажу, направленого Москвою у Штати — його спершу називали «гуманітарною допомогою», поки не з’ясувалося, що Вашингтон за неї заплатив.

Пізніше з’ясувалося, що апарати ШВЛ із російського вантажу виробила фірма «Авента-М». Її ж пристрої стали причиною пожеж у лікарнях у Москві й Санкт-Петербурзі, де лікували хворих на COVID-19.

Водночас представник медичного департаменту Нью-Джері повідомив Reuters, що російські «Авенти-М» так і не використали, бо вони потребують напруги, несумісної з енергомережею в США.

У світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 6 млн 33 тисяч 875 людей. З них одужали 2 млн 661 тисяча 213 людей, а померли від ускладнень — 366 594. Наразі продовжують лікуватися трохи більше 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: