Реєстр ухилянтів та повернення майна Лаври державі: головні новини за день 30 березня

Уряд визнав недійсним розпорядження 2013 року про передання об'єктів Лаври УПЦ МП. В Україні хочуть створити реєстр ухилянтів. Суд виніс перший у країні вирок за депортацію цивільних із Криму. Зібрали головні новини за день 30 березня.

Епопея з УПЦ МП продовжується

Зранку 30 березня представники Української православної церкви московського патріархату не покинули Києво-Печерську лавру та проводили там богослужіння, попри закінчення терміну оренди храмів. Тим часом віряни УПЦ МП не пустили до приміщень Лаври комісію Міністерства культури, яка мала перевірити дві будівлі. У відповідь міністерство подало заяву до поліції через перешкоджання роботі комісії.

У поліцію подали заяви також журналісти, які працювали зранку 30 березня на території Києво-Печерської лаври. Зокрема, «Суспільне» повідомило, що один зі священників заважав працювати їхній знімальній групі, штовхнув кореспондентку та зірвав кріплення на камері оператора. Поліція порушила справу про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Тим часом Господарський суд Києва не підтримав прохання УПЦ МП заборонити виселення з Києво-Печерської лаври на час розгляду позову про визнання розриву договору оренди об'єктів Лаври недійсним. А уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року, яким УПЦ МП і передали будівлі та споруди Лаври в безоплатне користування. Після цього міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що управління майном Лаври перейшло до держави.

Перший вирок за депортацію з Криму

В Україні винесли перший вирок за депортацію цивільного населення з Криму. До 10 років ув'язнення заочно засудили «голову Армянського міського суду Республіки Крим».

За даними слідства, «суддя» знала, що з 2014 року жителі Криму мають статус осіб, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Але все одно ухвалила рішення про видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова через нібито відсутність дозвільних документів та недотримання «правил перебування на території рф».

Керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний заявив, що це рішення є «своєрідним прецедентом у національній правовій системі».

В Україні хочуть створити реєстр ухилянтів

Член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що працює над створенням законопроєкту щодо так званого реєстру ухилянтів.

Депутат пропонує таку схему: якщо військовозобовʼязаний на вимогу не прийшов до центру комплектування, наприклад, двічі поспіль, то ТЦК матиме право оприлюднити його особисті дані. Якщо чоловік усе ж таки виконає своє зобов'язання, то інформацію з реєстру вилучать.

У Верховній Раді цей документ ще не зареєстрований — народний депутат доробляє деталі законодавчої ініціативи.

Інші новини

  • У росії затримали американського журналіста, який готував матеріал про ПВК «Вагнер».
  • Суд у Франції відмовив в екстрадиції українського бізнесмена Жеваго.
  • У Львові робот Da Vinci вперше у Східній Європі прооперував однорічну дитину.
  • Raiffeisen заявляє, що планує продаж або відокремлення російського бізнесу.
  • Гурт Kalush Orchestra став амбасадором однієї з бригад «Гвардії наступу».
  • В ОБСЄ підтримали розслідування щодо депортації та переміщення українських дітей.
  • У парламенті вважають помилкою зниження податку на додану вартість (ПДВ) на паливо після початку повномасштабної війни.
  • За даними Yahoo News, Україна майже переконала трьох російських пілотів дезертирувати на своїх літаках.