УКРАЇНА

Резервів НБУ достатньо для виплати платежів за державним боргом до 2020 року — Смолій

20 червня, 2018 17:42
УКРАЇНА/Резервів НБУ достатньо для виплати платежів за державним боргом до 2020 року — Смолій
Зберегти
Вигляд
Наразі Національний банк України накопичив ресурсів у міжнародних резервах достатньо для виплат пікових платежів за державним боргом до 2020 року.

Наразі Національний банк України накопичив ресурсів у міжнародних резервах достатньо для виплат пікових платежів за державним боргом до 2020 року.

Про це заявив очільник НБУ Яків Смолій на нараді з топ-менеджерами 40 найбільших українських банків, передає прес-служба Нацбанку.

«Подальша співпраця з МВФ є запорукою довіри інвесторів та впливає на вартість боргового капіталу для України. Обсяг міжнародних резервів України є достатнім, щоб пройти через період пікових платежів за державним боргом до кінця 2020 року і без зовнішнього фінансування», — заявив Смолій.

Він також додав, що незважаючи на це, подальші перспективи економічного розвитку України залежатимуть від проведення ключових реформ.

В НБУ повідомляють, що наразі ситуація на світових ринках продовжує сприяти стабільному курсу гривні. Світові ціни на товари українського експорту продовжують бути достатньо високими, що забезпечує надходження валюти від експортерів.

Раніше профільний комітет парламенту затвердив до другого читання законопроект «Про валюту», який має забезпечити вільний рух капіталу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Пов`язані новини