Світ

«Результат говорить сам за себе»: Пєсков відповів на питання про участь росіян у поверненні капітана «Норду» в Крим

РБК
Світ/«Результат говорить сам за себе»: Пєсков відповів на питання про участь росіян у поверненні капітана «Норду» в Крим
Зберегти
Вигляд
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков ухилився від прямої відповіді на питання про те, чи були залучені російські спецслужби до повернення капітана судна «Норд» Володимира Горбенка в анексований Крим.

Пєсков заявив, що російська влада не коментуватимуе це запитання і зазначив, що не впевнений, чи стануть відомі згодом деталі цієї справи, однак «результат говорить сам за себе».

«Головне, що він знаходиться на батьківщині, в Криму», — додав речник Путіна.

Інформацію про його виїзд до Криму підтвердила мати Горбенка, Євгенія.

В інтерв'ю «Комсомольській правді» Горбенко розповів, що поїхав до Криму за російським паспортом.

«Дуже радію, що повернувся додому. Відчуття на словах невимовні», — сказав Горбенко.

За даними українських прикордонників Горбенко офіційно не перетинав український кордон та адміністративну межу з анексованим Кримом.

Адвокат Горбенка, Олександр Руденко, заявив, що Горбенко зник 26 січня й ніхто з рідних не знає про його місце перебування, окрім того всі речі залишились у квартирі. На думку адвоката, до зникнення могли бути причетні правоохоронні органи, оскільки у квітні Горбенко вже зникав, утім через 5 годин стало відомо, що його затримала Служба безпеки України.

За словами адвоката, поліція Мелітополя відкрила провадження за фактом зникнення капітана судна «Норд» Володимира Горбенка, затриманого українськими прикордонниками у березні 2018 року.

Нагадаємо, 25 березня минулого року в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором Росії.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тонн морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Згодом прокуратура дозволила членам екіпажу судна «Норд» безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки вони лише свідками у справі капітана судна — Володимира Горбенка, якому інкримінують порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. 

У серпні минулого року прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітана судна «Норд». У грудні у суді Києва відбулося підготовче засідання у справі капітана «Норду» Володимира Горбенка.

Пов`язані новини