Війна / Крим

Зниклий капітан «Норду» повернувся в анексований Крим — «Интерфакс»

Интерфакс
Війна/Крим/Зниклий капітан «Норду» повернувся в анексований Крим — «Интерфакс»
Зберегти
Вигляд
Капітан кримського судна «Норд» Володимир Горбенко, якому інкримінують порушення правил в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, повернувся в анексований Крим. Про це російському агентству «Интерфакс» повідомила його мати. Раніше адвокат заявив про зникнення Горбенка.

«Так, у суботу рідненький повернувся», — сказала Євгенія Горбенко.

В інтерв'ю «Комсомольській правді» Горбенко розповів, що поїхав до Криму за російським паспортом.

«Дуже радію, що повернувся додому. Відчуття на словах невимовні», — сказав Горбенко.

Він також розповів, що не відчував себе винним (нагадаємо, Горбенку інкримінують порушення правил в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) та вірив, що «справедливість переможе».

«Чесно виконував свої обов'язки капітана судна, ловив рибу за дозволом. Останнім часом снилося, ніби я повертаюся, ніби я вдома. Підтримка відчувалася від кримчан, від росіян», — сказав Горбенко.

Адвокат Горбенка, Олександр Руденко, заявив, що Горбенко зник 26 січня й ніхто з рідних не знає про його місце перебування, окрім того всі речі залишились у квартирі. На думку адвоката, до зникнення можгли бути причетні правоохоронні органи, оскільки у квітні Горбенко вже зникав, утім через 5 годин стало відомо, що його затримала Служба безпеки України.

За словами адвоката, поліція Мелітополя відкрила провадження за фактом зникнення капітана судна «Норд» Володимира Горбенка, затриманого українськими прикордонниками у березні 2018 року.

Нагадаємо, 25 березня минулого року в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором Росії.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тонн морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Згодом прокуратура дозволила членам екіпажу судна «Норд» безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки вони лише свідками у справі капітана судна — Володимира Горбенка, якому інкримінують порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. 

У серпні минулого року прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітана судна «Норд». У грудні у суді Києва відбулося підготовче засідання у справі капітана «Норда» Володимира Горбенка.

Пов`язані новини