Пасажири літака з Катару, яких 30 березня відправили на примусову обсервацію в готель «Козацький» у Києві, вночі на 4 квітня отримали результати аналізів на коронавірус і виселилися з нього.

Про це hromadske повідомив один з обсервованих Андрій Кулижко.

Він зазначив, що аналізи, аби провести ПЛР-діагностику на коронавірус, взяли в обсервованих 1 квітня.

3 квітня по обіді в готель прийшли люди з Мінінфраструктури, аби зібрати інформацію про місце проживання людей. Однак про результати тестів вони не повідомили.

«Десь о 5 вечора ми почали збирати речі. Далі інформація, що тести ось-ось приїдуть. Потім 7-8 вечора ми вже бачили сюжети на телеканалах, що всі тести у всіх негативні, ми ще їх на руки не отримали, але знали. Ми чекали інформації і вирішили залишитися в готелі до ранку, адже у багатьох людей важка логістика (з добиранням додому — ред.)», — розповів Кулижко.

Він зазначив, що близько 01:30 до нього в номер постукав інший обсервований і сказав, що потрібно терміново виїжджати.

«Я спустився до стійки адміністратора, взяв довідки з тестування на коронавірус. Їх видавали в обмін на виселення», — зазначив чоловік і додав, що заповнив бланки на самоізоляцію, які були в одному екземплярі, і віддав їх поліції.

Кулижко додав, що вже о 5 ранку він повернувся додому в Чернігів.

Раніше Кулижко розповідав hromadske, чому змушений залишатися на обсервації.

1 квітня заступник міністр внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що у Києві з обсервації у готелі «Козацький» втекли більш як 60 людей, які повернулись з-за кордону.

Раніше в Офісі президента повідомили, що українців, які повертаються з-за кордону, тестуватимуть на коронавірус на 5-ий або 6-ий день після прильоту/приїзду.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо, у ніч 30 березня в Україну прибули два евакуаційні рейси з Катару. На них повернулися 358 українців. Частина людей, які прилетіли з Дохи, довгий час відмовлялись відправлятися на обсервацію в готелі та написали заяву у поліцію, однак врешті погодилися. Евакуйованих розмістили у готель «Козацький», що у центрі Києва, та в ще один у Пущі-Водиці, під Києвом.

Усіх пасажирів, які прилетіли з Дохи, просили підписати документ про добровільну згоду на проведення обсервації. Підписавши документ, пасажири мали підтвердити, що їх поінформували про обсервацію та відмовитися від спілкування з медіа.

В МВС сказали, що нічого не знають про такий документ.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: