Колишні менеджери ПриватБанку вивели з банку понад $5,5 млрд. Матеріали передали Генеральній прокуратурі.

Результати аудиту ПриватБанку, проведеного компанією Kroll передали до Генеральної прокуратури.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Генеральний прокурор запевнив, що матеріали взяті ГПУ до роботи для проведення кримінального провадження.

«Результати аудиту вже представлені генеральному прокурору України, міжнародним партнерам та організаціям, послам. Ми впевнені, що результати аудиту допоможуть довести до кінця кейс ПриватБанку, як кейс такого масштабного розслідування та відновлення справедливості», — сказала Рожкова.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

До націоналізації ПриватБанку його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі. А18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з Приватбанку — розслідування

Поділитись: