УКРАЇНА

РФ не відповідає на жодні пропозиції щодо обміну росіян на українських політв’язнів — Геращенко

16 серпня, 2018 11:25
УКРАЇНА/РФ не відповідає на жодні пропозиції щодо обміну росіян на українських політв’язнів — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Російська влада відмовляється обговорювати звільнення українських політв’язнів, зокрема в Тристоронній контактній групі в Мінську.

Російська влада відмовляється обговорювати звільнення українських політв’язнів, зокрема в Тристоронній контактній групі в Мінську.

Про це в коментарі Громадському повідомила перша віце-спікерка Верховної Ради, представниця України в ТКГ Ірина Геращенко.

За її словами в Мінську українська сторона більше чотирьох місяців піднімає тему звільнення українських політв’язнів, зокрема Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Миколи Карпюка, Павла Гриба та інших.

«Реакція російської сторони на це завжди була негативною, що мовляв «нас там нет» на Донбасі і ми не збираємося обговорювати (звільнення політв’язнів — ред.) і в Мінському процесі РФ та її представники присутні як спостерігачі, що абсолютна маячня. Всьому світові очевидно, що Росія розпалила війну на Донбасі і несе повну відповідальність», — сказала Геращенко.

Вона додала, що представники так званих «ЛНР» та «ДНР» у Мінську озвучують «кремлівський сценарій» обміну.

«Давайте ми будемо говорити про можливий обмін всіх встановлених на всіх встановлених, наполягаючи, що в них у тюрмах на окупованому Донбасі начебто є тільки 20 українців, а від нас вимагають 300, в тому числі «беркутівців», в тому числі росіян, які здійснювали злочини на території України, воюючи на Донбасі чи влаштовуючи теракти по всій Україні», — заявила Геращенко.

Вона підкреслила, що Україна готова передати 36 росіян та забрати українців з російських в’язниць.

Також Геращенко розповіла, що цю пропозицію Україна передавала представнику Росії в ТКГ у Мінську та Міністерству закордонних справ РФ.

«Нуль відповіді. Нуль. Жодної реакції на наші пропозиції, жодної зацікавленості Росії в свої громадянах», — сказала вона.

Нагадаємо, два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Раніше заяву про обмін подав громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання за тероризм в Бучанській колонії.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Раніше в Адміністрація президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини