Президент Молдови Ігор Додон висловився проти виведення російських військ з невизнаної Придністровської республіки.

Президент Молдови Ігор Додон висловився проти виведення російських військ з невизнаної Придністровської республіки.

Про це йдеться в заяві президента Молдови, присвяченої 26-й річниці «Угоди щодо принципів мирного врегулювання збройного конфлікту у Придністровському регіоні республіки Молдова».

За словами Додона, за ці 26 років вдалося встановити «мирну атмосферу», яка створює умови «для політичного процесу переговорів».

«Звертаюсь до громадян та всіх мешканців нашої країни. При всій складності, мир — це найцінніше, що в нас є. Тому, не дивлячись ні на яку критику, я буду твердо виступати за збереження миротворчої операції на берегах Дністра», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію, яка закликає вивести з невизнаної республіки Придністров'я російські війська. На підтримку резолюції висловилися 64 держави, проти — 15, 83 країни утрималися. Резолюція була винесена на голосування урядом Молдови за підтримки Канади, Грузії, Румунії, України та Естонії.

Проте невизнана Придністровська республіка відмовилася виводити російський контингент

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ (Не)визнані: Придністров'я


Інфографіка Громадського

Нагадаємо, восени 2017 року в Австрії відбулися перші за півтора року переговори сторін щодо Придністров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Придністров'я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої «ПМР» було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією.

На території невизнаної республіки розташовані склади з російською зброєю та війська РФ, загалом 1700 осіб — 400 так званих російських миротворців, що з’явилися під час військового конфлікту в 1992-му за домовленістю з Кишинівом, і військові 14-ї російської армії, які залишилися в Придністров’ї ще з часів СРСР, на виведенні яких наполягає Молдова.

З 2008 року Москва виплачує пенсії придністровським пенсіонерам. Щомісяця, за підрахунками російського видання «Независимая газета», Росія витрачає на це близько 1,5 мільйонів доларів.

Придністров’я не платить за російський газ. Загальний борг невизнаної республіки перед Москвою — 6 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Керівництво «ПМР» готове до переговорів» — інтерв’ю з представником України з придністровського конфлікту

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile