Російська Федерація проводила військові навчання з ракетним комплексом «Іскандер-М» в анексованому Криму. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Facebook.

Він наголосив, що на початку 1990-х років Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) був «однією із запорук глобальної стабільності у майбутньому». 

«Ми спільно з США заявили, що розробка та випробування Росією балістичної ракети РС-26 «Рубеж» на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М» суперечить Договору. Особливо занепокоєння викликає те, що цей ракетний комплекс був зафіксований під час військових навчань на окупованій території України в АРК», — зазначив він. 

Нагадаємо, 4 березня  Путін підписав указ про призупинення виконання Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД). Росія мотивувала вихід «необхідністю вжиття невідкладних заходів у зв`язку з порушенням Сполученими Штатами Америки своїх зобов`язань» щодо цього договору.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США хочуть вийти з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Поділитись: