Путін підписав указ про вихід Росії з Договору про ліквідацію ракет

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про призупинення виконання Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), підписаний США та Радянським Союзом.

Про це повідомляється на офіційному сайті російського президента.

У тексті указу йдеться, що Росія виходить з угоди до моменту, поки «США не усунуть порушення» або до припинення терміну його дії. Цей указ набуває чинності з дня його підписання.

Нагадаємо, Путін 2 лютого оголосив, що РФ призупиняє виконання відповідної угоди через аналогічне рішення США.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США хочуть вийти з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.