УКРАЇНА

РФ заперечила побиття політв’язня Балуха та заявила про відсутність скарг на здоров’я

15 вересня, 2018 20:42
УКРАЇНА/РФ заперечила побиття політв’язня Балуха та заявила про відсутність скарг на здоров’я
Зберегти
Вигляд
Федеральна служба виконання покарань РФ, яка діє в анексованому Криму, заперечила інформацію про те, що в СІЗО побили політв’язня Володимира Балуха.

Федеральна служба виконання покарань РФ, яка діє в анексованому Криму, заперечила інформацію про те, що в СІЗО побили політв’язня Володимира Балуха. Кримський активіст голодує 181 день.

Відповідна заява розміщена на сайті служби.

«Під час регулярних медичних оглядів тілесних ушкоджень у Балуха не виявлено, скарг на стан здоров’я від нього не надходило», — заявили у ФСВП.

Крім того, у СІЗО стверджують, що Балух нібито сам заперечує інформацію про побиття під час розмови з адміністрацією.

Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя. 

У СІЗО відкидають інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.

Удень адвоката політв’язня Володимира Балуха та громадського захисника архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Володимира, посилаючись на неробочий день. 

Раніше адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що Балух почувається дуже погано та змушений приймати знеболювальне.

6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

10 серпня мати політв’язня Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Володимира Балуха продовжують тримати у загальній камері. Адміністрація СІЗО у Сімферополі не враховує його важкий стан. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини