Війна / Крим

РФ збирає засідання Радбезу ООН щодо України. Київ називає його «димовою завісою»

Олег Ніколенко
Війна/Крим/РФ збирає засідання Радбезу ООН щодо України. Київ називає його «димовою завісою»
Зберегти
Вигляд
Росія скликає 12 лютого засідання Ради Безпеки ООН, присвячене 4-й річниці підписання Мінських угод. Україна вважає, що Москва влаштовує «димову завісу» перед засіданням Генасамблеї ООН щодо російської агресії.

Про це повідомив речник постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

«Але не поспішайте вірити в те, що Росія почала палко перейматися Мінськими угодами, в яких вона досі не виконала жодного пункту. Справа в тому, що це – чергова «димова завіса», метою якої є відволікти увагу держав-членів ООН від першого комплексного обговорення в Генеральній Асамблеї ООН російської агресії проти України», — наголосив дипломат.

Він уточнив, що це засідання заплановане на 20 лютого.

«Використаємо нагоду, щоб донести до відома міжнародної спільноти актуальну інформацію про події на сході України», — резюмував Ніколенко.

Як повідомлялося, наприкінці січня президент України Петро Порошенко обговорив з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем перспективи розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Раніше в ООН заявили, що з початку війни на Донбасі загинули майже 13 тисяч людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Війська на лінії зіткнення готові до бою будь-якої миті без жодного повідомлення — Александр Хуг

29 грудня 2018 року набуло чинності рішення ЄС про продовження санкцій проти РФ за анексію Криму та агресію щодо України. Економічні антиросійські санкції здебільшого стосуються російського банківського та енергетичного секторів.

Євросоюз вперше запровадив санкції проти Росії через агресію щодо України у 2014 році. Відтоді їх щоразу продовжують на півроку. Для пом’якшення або зняття санкцій ЄС вимагає від Росії припинення анексії українського Криму та припинення ескалації конфлікту на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП — Bloomberg

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Пов`язані новини