Низка держав виступила на підтримку ударів США по Сирії

Представники урядів Ізраїлю, Британії, Австралії,Туреччини та Франції виступили з підтримкою військових ударів США по авіабазі урядових військ Сирії.

Представники урядів Ізраїлю, Британії, Австралії, Туреччини та Франції виступили з підтримкою військових ударів США по авіабазі урядових військ Сирії. Про це повідомляє Reuters.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що повністю підтримує рішення про запуск більш ніж 50 крилатих ракет по авіабазі, з якої, на переконання Вашингтону, була здійснена газова атака по утримуваному повстанцями району Ідліб.

«І словом, і ділом президент Трамп зробив сьогодні сильний і зрозумілий меседж про те, що використання хімічної зброї не будуть терпіти, — сказав глава ізраїльського уряду. — Ізраїль сподівається, що цей меседж із вирішення жахливих дій режиму Асада знайде розуміння не лише в Дамаску, але і в Тегерані, Пхеньяні та в інших місцях».

Протягом шестирічного конфлікту в Сирії Ізраїль залишався осторонь, здійснюючи поодинокі удари по силам уряду Сирії та угрупованню Хезбола.

Уряд Великої Британії заявив про повну підтримку США.

«Уряд Великої Британії повністю підтримує дії США, які, ми віримо, були адекватною відповіддю на варварську атаку хімічною зброєю, запущену сирійським режимом», — повідомив речник уряду.

Прем’єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл заявив, що удари по Сирії — «життєво-важливий меседж», який свідчить, що світ не буде толерувати використання хімічної зброї.

«Відплата була співрозмірною і швидкою. Ми підтримує США у цих швидких діях», — зазначив він.

Тернбулл також додав, що військові дії з боку США не мали на меті скинути режим Башара Асада, хоча відомості про використання хімічної зброї «порушило питання про те, яка буде подальша роль пана Асада у вирішенні або врегулюванні конфлікту».

Туреччина розцінює удари позитивно і вважає, що міжнародна спільнота має уточнити свою позицію щодо «варварства» сирійського уряду — про це заявив віце-прем’єр-міністра Нуман Куртулмус.

Міністр іноземних справ Франції Жан-Марк Еро зазначив, що Росія та Іран мають зрозуміти, що підтримка Асада не має сенсу, і що ескалація військової ролі США у Сирії — це «зауваження злочинному режиму».

«Використання хімічної зброї це жахливо, за таке має бути покарання, бо це військовий злочин», — сказав Еро.

Нагадаємо, США запустили щонайменше 50 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб.

Американські військові попередили про удар своїх російських колег, аби ті завчасно відвели свої сили з авіабази.

Внаслідок ракетного удару сил США по авіабазі у Сирії загинуло четверо сирійських військових.

Президент Росії Путін назвав ракетні удари США по авіабазі Сирії «агресією, що завдає шкоди як російсько-американським відносинам». В результаті Росія призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

МЗС України підтримало ракетний удар США по авіабазі урядових сил у Сірії.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram