Рік з нападу на Гандзюк: під поліцією Херсону запалили димові шашки й «перейменували» вулицю іменем Каті

На акції до роковин з дня нападу на активістку та радниці міськголови Катерину Гандзюк під Головним управлінням поліції у Херсонській області зібралися друзі Каті та активісти. Вони запалили димові шашки й перейменували вулицю Лютеранську у центрі міста іменем Гандзюк (перейменування наразі неофіціне). Також на акцію прийшов батько — Віктор Гандзюк.

Громадське вело пряму трансляцію з акції.

До присутніх вийшов заступник начальника ГУ НП Олексій Манжиєвський і запевнив, що знімати табличку з ім’ям Катерини Гандзюк не будуть, хоча зараз ще триває судова тяганина щодо перейменування.

Раніше на стіні міськради в Херсоні з’явився напис: «Вбивці Каті Гандзюк будуть покарані».

Нагадаємо 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

6 червня 2019-го Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападі на Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.

Голова Херсонської облради Владислав Мангер є підозрюваним у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Сам він заперечує причетність до цієї справи. 24 травня 2019-го Мангеру, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі.

24 липня 2019-го журналісти «Слідство.Інфо» розповіли, що ГПУ зупинила досудове розслідування щодо підозрюваних в організації нападу на Катерину Гандзюк — Владислава Мангера та Олексія Левіна. Адвокати Мангера хочуть оскаржити це рішення, а сторона потерпілих вважає, що підозрювані можуть назавжди уникнути відповідальності.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабаря — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк